Dodaj ogłoszenie

Wyjątkowy grunt u podnóża Gór Stołowych, Dolnośląskie, Kłodzko

Podziel się:
 

Wyjątkowy grunt u podnóża Gór Stołowych

Cena: 299000.00 PLN
 
 

Wyjątkowy grunt u podnóża Gór Stołowych

Gwarantowany zysk z dotacji UE! Zaliczana na poczet górskich terenów co gwarantuje dodatkowe dopłaty!

Przedstawiam Państwu wyjątkowy grunt umiejscowiony w Górach Stołowych tuż u podnóża Góry Mnich, przepięknie położony w miejscowości Wambierzyce. Jest to zagospodarowana ziemia. Dziaka położona jest na skraju lasu - przy wejściu do Parku Narodowego Gór Stołowych. Przy działce przebiega główny szlak turystyczny, którym można dostać się w wiele ciekawych miejsc. Pod względem turystyczno - rekreacyjnym jest to obszar wielobarwny i ciekawy. Położone w pobliżu atrakcje turystyczne umożliwiają turystykę, pieszą, wodną, rowerową oraz narciarską. Cicha i spokojna miejscowość otoczona lasami. Zimą ośnieżone szczyty górskie robią imponujące wrażenie.

Do działki prowadzi droga asfaltowa, która swój początek ma w Wambierzycach. Parcela jest dobrze nasłoneczniona, ma kształt regularnego kwadratu, o lekkim nachyleniu, a jej powierzchnia jest płaska i wyrównana. W ostatnim czasie zostały tam wykonane zabiegi, które miały na celu prześwietlenie działki tzn.: usunięto z niej w dużą ilość niepotrzebnych drzew (somsiejki) oraz dzikie krzaki jeżyn i malin, które uniemożliwiały swobodne poruszanie się po działce. Widoki, które rozpościerają się z tego miejsca są wyjątkowe. Od strony Parku Narodowego potężne świerki dają przyjemny cień w upalne dni. Po drugiej stronie działka jest dobrze nasłoneczniona, ponieważ została dobrze prześwietlona. W dole, przy drodze płynie niewielki strumyczek, w którym jest czysta woda i można dostrzec pstrągi. Działka może mieć przeznaczenie nie tylko rekreacyjne ale nadająca się pod budowę schroniska górskiego, zwłaszcza, że praktycznie znajduje się na szlaku. Na początek może stanowić dobre miejsce wypadowe z przyczepą campingową. Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego jak najbardziej zezwala na utworzenie tam mało uciążliwej działalności.

Media: woda, prąd, telefon, kanalizacja.

Dojazd do działki drogą asfaltową.

Link do mapy: mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gu i=new&sessionID=3113810

Numery ewidencyjne działek - od 779/1 do 779/7.

Najważniejsze atrakcje:

Bazylika w Wambierzycach zwana także śląskim Jeruzalem. Wybudowana została w XVIII wieku w stylu barokowym. W środku przepiękne malowidła i zdobienia. Obiekt odwiedzany przez turystów i pielgrzymów przez cały rok z różnych zakątków świata.

Radków i Zalew w Radkowie - Zabytkowe miasto z ratusze, który został wybudowany ok. 1550 roku. Zalew powstały na Potoku Czerwonogórskim położony u podnóża Strzelińców na ziemi kłodzkiej w stanowi jedną z głównych atrakcji tego miasta. Urokliwe miejsce do wypoczynku z niezapomnianymi widokami w tle.

Na odcinku Radków - Kudowa Zdrój mamy Szosę Stu Zakrętów. Biegnie obok Strzelińca Wielkiego. Jej budowę rozpoczęto po wojnie prusko-austriackiej w 1867, a skończono w 1870. Po drodze możemy zwiedzić Fort Karola i Lisią Przełęcz.

Skalne Grzyby - to dość oryginalne formy skalne rozmieszczone na odcinku ok. 2 km. Z Wambierzyć można dość tam szlakiem niebieskim - dlugość trasy ok. 70 min. (Z działki ok. 15 min)

Kudowa Zdrój - znajduje się ok. 30 km od Wambierzyc. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1354 r. W XVII w. Odkryto tam źródła leczniczych wód o zróżnicowanym składzie chemicznym.

Strzeliniec Wielki - najwyższego wzniesienia Gór Stołowych, na wysokości 919 m n.p.m. Wdrapywanie naljepiej zacząć drogą z Karłowa, bo jest najbardziej znana, historyczna. Wiedzie po 665 schodach (tyle w każdym razie wybudowano w 1804 roku).

Teplickie Skały i Skalne Miasto po Czeskiej stronie - to jakieś 40 min drogi samochodem od Wambierzyc. To skupiska wielu form skalnych, którym natura nie poskąpiła swoistego uroku.Ten masyw górski w czeskich Sudetach, położony jest bardzo blisko polskiej granicy. Zwiedzanie warto zacząć od wejścia po stromych schodach i drabinach na Strzemię - tak nazywał się stojący tu, na samym szczycie zameczek strażnicy z XIII wieku. Niestety w czasie wojen husyckich został zniszczony.

Skontaktuj się - +48 784 380 784

Lokalizacja:
Dolnośląskie, Kłodzko
Dodano: 19.04.2017
ID ogłoszenia: 1196857 Odpowiedź na ogłoszenie
Ogłoszenie wyświetlono 419 razy
 

Odpowiedź na ogłoszenie (Aby wysłać zapytanie na ogłoszenie musisz wypełnić wszystkie pola)

Twoje imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Treść Twojego zapytania:
 
Oświadczam, że zapoznałem / zapoznałam się z treścią Regulaminu, w tym z zapisami informującymi o fakcie i zakresie przetwarzania moich danych osobowych oraz o osobie Administratora Danych Osobowych (ADO), i w pełni akceptuję ich treść.
 
Podobne ogłoszenia Podobne wyszukania

Atrakcyjny grunt w Warszawie 6009 m2

Oferta nr 7172b Atrakcyjny teren inwestycyjny Warszawa Ursynów przy S2 - węzeł Puławska------------ ----------... Kategoria: Działki Działki inwestycyjne
Mazowieckie Warszawa Dodane: 14-09-2017
Cena: 0.00

Grunt inwestycyjny w Radzyminie 14 ha

Oferta nr 7569a Teren inwestycyjny na sprzedaż Okolice Radzymin, przy trasie S8------------ ------------ Dodatkowych in... Kategoria: Działki Działki inwestycyjne
Mazowieckie Radzymin Dodane: 30-08-2017
Cena: 0.00

Grunt przemysłowy w Markach przy drodze

Oferta nr 7455a Działka przemysłowa przy drodze asfaltowej Grunt położony w Markach w sąsiedztwie obiektów p... Kategoria: Działki Działki inwestycyjne
Mazowieckie Marki Dodane: 14-04-2017
Cena: 0.00

Janki - grunt usługowo-magazynowy - 13 000 m2

Oferta nr 7081a Grunt w obszarze o wiodącej funkcji usługowo - magazynowej. Podwarszawskie Janki - grunt z bezpośredn... Kategoria: Działki Działki inwestycyjne
Mazowieckie Warszawa Dodane: 12-12-2017
Cena: 0.00

Warszawa-Żerań grunt na sprzedaż: 3.ha.

Oferta nr 7659a Teren inwestycyjny w doskonałej lokalizacji Warszawa Żerań Działka w kształcie zbliżonym do prosto... Kategoria: Działki Działki inwestycyjne
Mazowieckie Warszawa Dodane: 02-03-2017
Cena: 0.00